2000+ Darmowych Gotowych Szablonów Stron na WordPress

utworzone przez | lip 19, 2020 | WordPress | 0 komentarzy

2000+ Darmowych Szablonów Stron Na WordPress

Większość instrukcji tworzenia stron internetowych opiera się na systemie WordPress. W każdym z nich pokazują co potrzebujesz aby założyć wymarzoną witrynę. Musisz zarejestrować domenę, wykupić hosting, a potem zainstalować WordPress. Pokazując Ci mnóstwo darmowych motywów, które mają odpowiadać za wygląd strony. Instalujesz ten, który najbardziej Ci się spodobał i tu przychodzi rozczarowanie. Twoja strona nadal nie wygląda jakoś niesamowicie pięknie.

Dlatego w tym wpisie pokażę Ci rozwiązanie jak możesz w prosty i szybki sposób stworzyć stronę w WordPress wykorzystując dwie wtyczki.

Pierwszą z nich jest Elementor Page Builder – wizualny kreator stron WordPress. Występuje on w wersji darmowej jak i płatnej (Elementor PRO). Ta pierwsza opcja na początek w zupełności Ci wystarczy.

2000 gotowe szablony stron wordpress elementor

Druga wtyczka to Envato Elements – Photos & Elementor Templates. Jest to wtyczka, która zawiera zbiór 2000+ darmowych gotowych szablonów stron internetowych. Dzięki niej kilkoma kliknięciami wgrasz gotowy szablon strony z przykładową zawartością.

2000 gotowe szablony stron wordpress envato

Przejdźmy zatem do części praktycznej gdzie pokażę Ci skąd pobrać wymienione wtyczki oraz jak wgrać gotowe szablony stron.

Instalacja wtyczki – Kreator Stron Elementor

Jeśli chcemy skorzystać z szablonów musimy mieć zainstalowaną wtyczkę Elementor. Ponieważ te gotowe szablony stron są stworzone pod ten kreator. Jeśli masz już zainstalowany inny kreator stron WordPress (Divi, Visual Composer, Beaver builder, itp.) to nie instaluj go.

Posiadanie dwóch kreatorów wizualnych najczęściej powoduje anomalie na stronie. Musisz zdecydować się na jeden. Inaczej Twoja strona nie będzie poprawnie działać. Jeśli chcesz skorzystać z gotowych szablonów musisz usunąć obecnie używany kreator i zainstalować Elementor. Jednak musisz liczyć się z tym, że obecne strony będziesz musiał przerobić pod nowa w kreatorze Elementor.

Wtyczkę możemy pobrać z oficjalnej strony elementor.com  lub prosto z repozytorium wtyczek WordPress. Aby ją zainstalować, w panelu WordPress przejdź do Wtyczki > Dodaj nową > i w polu wyszukiwarki wpisz „Elementor”.

gotowe szablony stron wordpress instalacja elementor

W wyniku wyszukiwania może być więcej wtyczek o podobnej nazwie dlatego upewnij się, że jest ona autorstwa „elementor.com”. Kliknij w przycisk „Zainstaluj”, a następnie „Włącz”.

Instalacja wtyczki – Envato Elements

Podobnie jak poprzednią wtyczkę możemy pobrać z oficjalnej strony envato.com gdzie mozemy znaleźć dużow więcej ciekawych dodatków do WordPress lub prosto z repozytorium wtyczek. Analogicznie jak wcześniej instalacje wykonujemy w panelu WordPress. Przejdź do Wtyczki > Dodaj nową > i w polu wyszukiwarki wpisz „Envato”.

gotowe szablony stron wordpress instalacja envato

W wyniku wyszukiwania może być więcej wtyczek o podobnej nazwie dlatego upewnij się, że jest ona autorstwa „Envato”. Kliknij w przycisk „Zainstaluj”, a następnie „Włącz”.

Instalacja Gotowych Szablonów Stron – Envato Elements

Dodać gotowe szablony Elementor w WordPress możemy na dwa sposoby. Przed utworzeniem strony, czyli zaimportowanie szablonu do biblioteki szablonów albo podczas tworenia strony.

Jeśli chcemy zrobić to pierwszą metodą w kokpicie WordPress przejodzimy do Envato -> Free Kits

2000 gotowe szablony stron wordpress envato szablony

Naszym oczom ukazuje się zbiór szablonów gdzie możemy przeszukać i wybrać odpowiedni dla siebie. Do tego celu pomocna nam będzie wyszukiwarka, w której po angielsku wpisujemy słowo kluczowe związane z interesująca nas tematyką.

Jak już znajdziemy pasujący nam szablon klikamy w przycisk „Install Kit”. Przed instalacją możemy również zobaczyć podgląd zestawu szablonówkliknąć w przycisk „Preview”. Po instalacje przechodzimy do tworzenia strony.

Przechodzimy do Strony -> Dodaj nową. Jak otworzy się edytor wpisujemy nazwę strony. Następnie w pasku pocznym przechodizmy do sekcji „Atrybuty strony” i zmieniamy szablon na „Elementor pełna szerokość”. Teraz możemy przejśc do wizualnego kreatora stron Elementor klikając w niebieski przycisk w górnym pasku nawigacji „Edytuj w Elementorze”.

2000 gotowe szablony stron wordpress dodawanie szablonu

Jak otworzy się wizualny kreator, klikamy w zieloną ikonę znajdującą się na środku obszaru roboczego.

2000 gotowe szablony stron wordpress dodawanie szablonu 2

Dalej klikamy w przycisk „View Installed Kit”

2000 gotowe szablony stron wordpress instal kits free

Zobaczymy teraz zestaw szablonów, które możemy wykorzystać jako strona główna, strona O mnie, Kontakt, itd. Jeśli chcemy użyć szablon klikamy w przycisk „Insert Template”.

2000 gotowe szablony stron wordpress dodawanie szablonu. 3jpg

Po tych kilku kliknięciach mamy gotową stronę, jedynym teraz naszym zadaniem jest pozmieniać teksty i obrazki. Jak już wszystko mamy przygotowane to publikujemy stronę za pomocą zielonego przycisku w lewym dolnym rogu „Publikuj”.

2000 gotowe szablony

Gotowe 😉 Takim spsobem możemy tworzyć kolejne podstrony w bardzo szybki i prosty sposób. Daj znać w komentarzy jak bardzo podoba Ci się to rozwiązanie.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *