Divi 4.0 – Co nowego w nowej wersji? Czym jest Theme Builder?

utworzone przez | paź 20, 2019 | WordPress | 0 komentarzy

17-ego października 2019 roku Elegant Themes, twórcy motywu Divi, Extra udostępnili nową wersje motywu Divi 4.0. Tego też dnia CEO ekipy Nick Roach ogłosił to we wpisie na ich blogu. Jest on bardzo dumny z nowej wersji Divi 4.0 ponieważ motyw nabrał nowej mocy w postaci nowej funkcji jaką jest Theme Builder (Kreator Motywu). Jest to narzędzie, dzięki któremu możemy zarządzać każdym obszarem motywu Divi. Pozwala na tworzenie niestandardowych: 

  • nagłówków,
  • stopek,
  • stron z kategorią,
  • szablonów z produktami,
  • szablonów wpisów na blogu,
  • stron 404,
  • i wiele innych szablonów i stron motywu Divi.

Czym Jest Divi Theme Builder?

Divi Theme Builder jest w pełni funkcjonalnym system szablonów stron internetowych, który pozwala korzystać z Divi Buildera (wizualnego kreatora stron). Dzięki niemu możemy uporządkować swoją stronę i edytować dowolną część motywu Divi w tym nagłówki, stopki, szablony bloga, kategorii i wiele więcej. Każdy szablon Theme Buildera  składa się z nagłówka, stopki i miejscem na treść główną czyli tzw. body. Te trzy obszary mogą być zbudowane i dostosowane za pomocą Divi Buildera i jego pełnego zestawu modułów wraz z zawartością dynamiczną.

Podczas tworzenia nowego szablonu w Theme Builder, nasz niestandardowy układ może być przypisany do określonych części witryny. Na przykład, można utworzyć szablon przypisany do wpisów na blogu i użyć go, aby utworzył nową niestandardową konstrukcję i wzornictwo na twoim blogu. Raz przypisujemy szablon, a zmiany zostaną automatycznie zaktualizowane dla każdego wpisu na blogu.

Można utworzyć nowy szablon w Theme Builder i przypisać go do swoich stron kategorii, albo wybiorczo do konkretnej kategorii czy konkretnej strony lub konkretnego wpisu. Czyli można stworzyć globalny szablon strony, który aktualizuje nagłówek całej witryny oraz stopkę lub dla konkretnej strony. Istnieje mnóstwo nowych możliwości.

 Każda Strona Jest Pod Naszą Kontrolą

Szablony Theme Builder mogą być wykorzystywane do dostosowywania każdej indywidualnej część twojej strony przez przypisanie lub wyłączanie każdego szablonu w różnych lokalizacjach. Korzystanie przypisywania i wyłączania pozwala na pełną kontrolę nad projektowaniem witryny.

Możesz zarządzać każdym obszarem twojej strony. Inne szablony dla różnych typów wpisów na blogu i archiwów, a nawet można w ściśle określonych miejscach, takich jak pojedynczych wpisów blogowych, stron i kategorii. Każdy może mieć swój własny niestandardowy nagłówek, stopkę i treść główną.

Importowanie i Eksportowanie Szablonów Theme Buildera

Szablony Theme Buildera mogą być również importowane i eksportowane, łącznie ze wszystkimi układami: nagłówek, stopkę i body. Eksport szablonów Theme Builder jest świetnym dodatkiem. Pomyśl o nich jak o Pakiecie Układów Divi . Pozwalają na tworzenie gotowych szablonów tematycznych, które można wykorzystać na dowolnej stronie internetowej. Już nie będziesz potrzebował korzystać z child-themes.

Zaprojektujesz Każdy Element Twojej Strony 

Tworzysz Niestandardowe Nagłówki, Stopki, Szablony Wpisów, Strony kategorii, Stronę 404 i Wszystko Inne!

Niestandardowe Nagłówki i Stopki

Korzystając z Theme Buildera można tworzyć niestandardowe nagłówki i stopki dla każdej części twojej strony. Już nie jesteś ograniczony do standardowego nagłówka Divi, teraz masz pełną kontrolę nad nagłówkiem witryny przy użyciu Divi Buildera i jego licznych modułów. Ta aktualizacja jest również wyposażona w ulepszony moduł menu, co daje więcej opcji układów, większą kontrolę nad jego elementami i oczywiście pełną kontrolę nad projektem.

Można utworzyć nagłówek globalny strony internetowej, który wpływa na całą stronę ale również można tworzyć własne nagłówki i stopki dla poszczególnych części swojej witryny. Zobacz przykłady niestandardowych nagłówków stworzonych przez Elegant Themes, aby dać ci trochę inspiracji!

Niestandardowa Stopka 1

Niestandardowa Stopka 2 

 Niestandardowe nagłówki i stopka 

Wpisy na pełną szerokość i Strony produktów

Theme Builder pozwala również tworzyć niestandardowe szablony głównej treści (body), które zmieniają domyślną strukturę w swoich wpisów, produktów lub jakikolwiek inny rodzaj treści na stronie. Zamiast edytować każdy post i produkt indywidualnie, można użyć Theme Buildera i utworzyć szablon dla stron pełnej szerokości.

Zawartość dynamiczna może być przypisana do modułów Divi dla tych szablonów do zaprezentowania informacji bieżącego wpisu, takie elementy jak tytuł, treść i obraz wyróżniający w dowolnym miejscu niestandardowego projektu, a nawet można użyć modułów Divi woocommerce do stworzenia całkowicie niestandardowego szablonu produktów. Edytujesz raz i widzisz zmianę na całej stronie. Zobacz niektóre z szablonów niestandardowych produktów jakie stworzył Elegant Themes, aby dać ci trochę inspiracji!

 

Niestandardowe Strony Kategorii

Theme Builder może być również wykorzystywany do tworzenia niestandardowej strony index. Teraz masz pełną kontrolę nad stronami produktów Twojej witryny i co lepsze można użyć do tego moduły Divi. Moduł blog również został wyposażony w kilka ulepszeń, w tym nowe opcje filtrowania postów, które dają jeszcze większą kontrolę nad stronami z kategiriami. Zobacz niektóre niestandardowe szablony kategorii jakie  przygotował Elegant Themes, aby dać ci trochę inspiracji!

… i wszystko inne też!

Można zrobić więcej niż tylko stworzyć własną kategorię szablonów i szablony wpisów w Theme Builder. Można tworzyć niestandardowe szablony dla absolutnie wszystkiego. Wyniki wyszukiwania, archiwa, tagi stron, stron 404  i więcej. Używając logiki warunkowej, wiele części na twojej stronie mogą być włączone lub wyłączone w każdym szablonie Theme Buildera. Masz pełną kontrolę. Piękno Theme Buildera  jest takie, że nie jesteś ograniczony do korzystania z podstawowej struktury motywu Divi, możesz teraz utworzyć dowolmną strukture według własnego uznania. Sprawdź niektóre niestandardowe strony.

Zwiększone Możliwości Funkcji Dynamiczny Kontent

Divi Theme Builder jest nie tylko potężnym narzędziem samym w sobie, ale także zwiększa niektóre z najważniejszych funkcji Divi. Podczas edycji szablonów Theme Buildera, funkcja Divi Dynamiczny Kontent nabiera zupełnie nowego znaczenia. Dynamiczny Kontent pozwala umieszczać  w Theme Builder, dynamicznie indywidualną treść postu i zastosować ją do szablonu przypisanego do danego typu wpisu. 

Na przykład, można utworzyć szablon wpisu na blogu i wykorzystać w nim moduł „Nagłówek pełnej szerokości” w górnej części wpisu. Tytuł postu może być stosowany jako dynamiczna treść wykorzystując moduł „Tytuł posta”, a obraz wyróżniający wpisu może być wykorzystany jako tło tego modułu. Raz zastosowany taki szablon w Theme Builder do bloga, pozwoli automatycznie przypisać taki układ do wszystkich wpisów.

Użyteczność funkcji Dynamiczny Kontent rozciąga się dalej niż tylko tworzenie szablonów dla wpisów blogowych. Można użyć go do wyświetlania tytułu witryny lub logo w szablonie nagłówka, aby wyświetlić tytuł kategorii na stronie kategorii i wielu innych podobnych zastosowań. 

Moduł WooCommerce jeszcze lepszy niż kiedykolwiek wcześniej

Kiedy zastosujemy w szablonie Theme Builder moduły WooCommerce, to one zaczynają nabierać całkiem nowe znaczenie. Zamiast projektować strony produktów jeden po drugim, można utworzyć szablon strony produktów i ten jeden szablon produktu kontroluje wygląd wszystkich stron twoich produktów jednocześnie.

Kiedy stworzysz szablon strony produktów używając Theme Builder, wtedy nie ma musisz dostosowywać indywidualnie każdej strony produktów. Wystarczy wprowadzić informacje o produktach, takie jak jego cena, opis i zdjęcia woocommerce, a strona produktu zostanie wypełnione automatycznie.

Theme Builder Demo #1

Demo strony w Divi 4.0, przebudowa strony Elegant Themes wykorzystując Motyw Divi i nowy Theme Builder. Zaprezentowane demo zawiera niestandardowy Nagłówek i Stopka, Szablon Strony Produktu, Szablon Strony Bloga, Szablon Strony z Kategoriami i Szablon Strony 404.

Theme Builder Demo #2

Zaprezentowane demo zawiera niestandardowy Nagłówek i Stopka, Szablon Strony Produktu, Szablon Strony Bloga, Szablon Strony z Kategoriami i Szablon Strony 404.

Theme Builder Demo #3

Zaprezentowane demo zawiera niestandardowy Nagłówek i Stopka, Szablon Strony Produktu, Szablon Strony Bloga, Szablon Strony z Kategoriami i Szablon Strony 404.

Theme Builder Demo #4

Zaprezentowane demo zawiera niestandardowy Nagłówek i Stopka, Szablon Strony Produktu, Szablon Strony Bloga, Szablon Strony z Kategoriami i Szablon Strony 404.

Theme Builder Demo #5

Zaprezentowane demo zawiera niestandardowy Nagłówek i Stopka, Szablon Strony Produktu, Szablon Strony Bloga, Szablon Strony z Kategoriami i Szablon Strony 404.

Theme Builder Demo #6

Zaprezentowane demo zawiera niestandardowy Nagłówek i Stopka, Szablon Strony Produktu, Szablon Strony Bloga, Szablon Strony z Kategoriami i Szablon Strony 404.

Zacznij Budować Strony Internetowe z Divi 4.0

Tworzenie Dedykowanej Strony z Theme Builderem  jest łatwe. Każdą stronę przystosujesz tak jak tylko zechcesz.

Aby uzyskać dostęp do Theme Buildera, trzeba najpierw uaktualnić Divi do wersji 4.0. Wystarczy kliknąć przycisk aktualizacji w panelu WordPress przechodząc do Kokpit > Aktualizacje, przechodzimy nizej do sekcji z motywami i aktualizujemy Divi do najnowszej wersji. Po aktualizacji w menu Panelu WordPress wybieramy zakłądke Divi i tutaj pojawi się nowa Funkcja Theme Builder.

Zakup Lub Zaktualizuj Licencje Divi 20% Taniej

Dzisiaj jest najlepszy dzień, aby uzyskać Divi lub aktualizacje konta do wersji Lifetime (licencja wieczysta)

Dołącz do społeczności osób posiadających najbardziej rozwijający motyw WordPress w internecie i pobierz Divi 4.0 już dzisiaj. Korzystając z nowego Kreatora Wizualnego, można zbudować strony internetowe szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Jego niezwykle szybki i intuicyjny interfejs wizualny to czysta przyjemność. To trzeba zobaczyć, aby uwierzyć!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podejmij wyzwanie

Strona WWW w 3 Dni

To będą 3 dni pracy nad pomysłem i tematyką strony, jej celem oraz projektem. Dlatego, jeśli nie masz swojego miejsca w sieci lub masz i chcesz je ulepszyć, a przy okazji popracować nad swoimi obawami, to nie przegap super okazji, by zapisać się i zrobić pierwsze kroki do wyklikania własnej strony WWW.