Divi 4.0 – Co nowego w nowej wersji? Czym jest Theme Builder?

utworzone przez | paź 20, 2019 | WordPress | 0 komentarzy

17 października 2019 r. Elegant Themes, twórcy motywu Divi, Extra udostępnili nową wersje motywu Divi 4.0. Tego też dnia CEO ekipy Nick Roach ogłosił to w wpisie na ich blogu. Jest on bardzo dumny z nowej wersji Divi 4.0 ponieważ motyw nabrał nowej mocy w postaci nowej funkcji jaką jest Theme Builder (Kreator Motywu). Jest to narzędzie, dzięki któremu możemy zarządzać każdym obszarem motywu Divi. Pozwala na tworzenie niestandardowych:

  • nagłówków,
  • stopek,
  • stron z kategorią,
  • szablonów z produktami,
  • szablonów wpisów na blogu,
  • stron 404,
  • i wiele innych szablonów i stron motywu Divi.

Czym Jest Divi Theme Builder?

Divi Theme Builder jest w pełni funkcjonalnym system szablonów stron internetowych, który pozwala korzystać z Divi Buildera (wizualnego kreatora stron). Dzięki niemu możemy uporządkować swoją stronę i edytować dowolną część motywu Divi w tym nagłówki, stopki, szablony bloga, kategorii i wiele więcej. Każdy szablon Theme Buildera  składa się z nagłówka, stopki i miejscem na treść główną czyli tzw. body. Te trzy obszary mogą być zbudowane i dostosowane za pomocą Divi Buildera i jego pełnego zestawu modułów wraz z zawartością dynamiczną.

Podczas tworzenia nowego szablonu w Theme Builder, nasz niestandardowy układ może być przypisany do określonych części witryny. Na przykład, można utworzyć szablon przypisany do wpisów na blogu i użyć go, aby utworzył nową niestandardową konstrukcję i wzornictwo na twoim blogu. Raz przypisujemy szablon, a zmiany zostaną automatycznie zaktualizowane dla każdego wpisu na blogu.

Można utworzyć nowy szablon w Theme Builder i przypisać go do swoich stron kategorii, albo wybiorczo do konkretnej kategorii czy konkretnej strony lub konkretnego wpisu. Czyli można stworzyć globalny szablon strony, który aktualizuje nagłówek całej witryny oraz stopkę lub dla konkretnej strony. Istnieje mnóstwo nowych możliwości.

Każda Strona Jest Pod Naszą Kontrolą

Szablony Theme Builder mogą być wykorzystywane do dostosowywania każdej indywidualnej część twojej strony przez przypisanie lub wyłączanie każdego szablonu w różnych lokalizacjach. Korzystanie przypisywania i wyłączania pozwala na pełną kontrolę nad projektowaniem witryny.

Możesz zarządzać każdym obszarem twojej strony. Inne szablony dla różnych typów wpisów na blogu i archiwów, a nawet można w ściśle określonych miejscach, takich jak pojedynczych wpisów blogowych, stron i kategorii. Każdy może mieć swój własny niestandardowy nagłówek, stopkę i treść główną.

Importowanie i Eksportowanie Szablonów Theme Buildera

Szablony Theme Buildera mogą być również importowane i eksportowane, łącznie ze wszystkimi układami: nagłówek, stopkę i body. Eksport szablonów Theme Builder jest świetnym dodatkiem. Pomyśl o nich jak o Pakiecie Układów Divi . Pozwalają na tworzenie gotowych szablonów tematycznych, które można wykorzystać na dowolnej stronie internetowej. Już nie będziesz potrzebował korzystać z child-themes.

Zaprojektujesz Każdy Element Twojej Strony 

Tworzysz Niestandardowe Nagłówki, Stopki, Szablony Wpisów, Strony kategorii, Stronę 404 i Wszystko Inne!

Niestandardowe Nagłówki i Stopki

Korzystając z Theme Buildera można tworzyć niestandardowe nagłówki i stopki dla każdej części twojej strony. Już nie jesteś ograniczony do standardowego nagłówka Divi, teraz masz pełną kontrolę nad nagłówkiem witryny przy użyciu Divi Buildera i jego licznych modułów. Ta aktualizacja jest również wyposażona w ulepszonym modułem menu, co daje więcej opcji układów, większą kontrolę nad jego elementami i oczywiście pełną kontrolę nad projektem.

Można utworzyć nagłówek globalny strony internetowej, który wpływa na całą stronę ale również można tworzyć własne nagłówki i stopki dla poszczególnych części swojej witryny. Zobacz przykłady niestandardowych nagłówków stworzonych przez Elegant Themes, aby dać ci trochę inspiracji!

Niestandardowa Stopka 1

Niestandardowa Stopka 2 

Niestandardowe nagłówki i stopka

Wpisy na pełną szerokość i Strony produktów

Theme Builder pozwala również tworzyć niestandardowe szablony głównej treści (body), które zmieniają domyślną strukturę w swoich wpisów, produktów lub jakikolwiek inny rodzaj treści na stronie. Zamiast edytować każdy post i produkt indywidualnie, można użyć Theme Buildera i utworzyć szablon dla stron pełnej szerokości.

Zawartość dynamiczna może być przypisana do modułów Divi dla tych szablonów do zaprezentowania informacji bieżącego wpisu, takie elementy jak tytuł, treść i obraz wyróżniający w dowolnym miejscu niestandardowego projektu, a nawet można użyć modułów Divi woocommerce do stworzenia całkowicie niestandardowego szablonu produktów. Edytujesz raz i widzisz zmianę na całej stronie. Zobacz niektóre z szablonów niestandardowych produktów jakie stworzył Elegant Themes, aby dać ci trochę inspiracji!

divi4-blog-posts

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *