Zaznacz stronę

Motyw Divi jest wyposażony we własny panel z ustawieniami. W nim możesz ustawić takie rzeczy jak logo, favicon, ustawienia nawigacji, ikony społecznościowe w stopce i wiele innych. Te opcje są dostępne z menu panelu WordPress: Divi -> Opcje szablonów graficznych.

ustawienia divi motywu

Ustawienia Ogólne

ustawienia opcje ogólne motywu divi

Logo

W tym miejscu  dodajesz logo do nagłówka Twojej strony.

zmiana logo w motywie divi

Favicon

Dodanie obrazu w tym miejscu sprawi, że w pasku zakładki przeglądarki dla Twojej witryny pojawi się obrazek/ikona, tak zwana favikona. Budujemy w ten sposób rozpoznawalność marki firmy lub marki osobistej.

ustawienie favicon motyw divi

Wstawiając tutaj obrazek najlepiej jak będzie on miał taką samą wysokość jak i szerokość.

Zablokowany pasek nawigacji

Zablokowany pasek nawigacyjny odnosi się do paska nawigacyjnego (paska menu strony), który zmienia się w górnej części ekranu podczas przewijania strony. Pasek menu również może zmniejszać się podczas przewijania, aby zapewnić bardziej czytelną przestrzeń ekranu. Domyślnie pasek nawigacyjny jest ustawiony tak, że przewijając stronę w dół ,znika. Po włączeniu tej opcji pasek menu będzie przyczepiony do górnej części strony podczas przewijana.

Włącz galerię Divi

W WordPress mamy możliwość tworzenia prostych galerie zdjęć do stron lub postów. Jeśli chcesz zastąpić domyślny styl galerii WordPress stylem Divi gallery, włącz tę opcję. (Takie jest objaśnienie w dokumentacji na stronie Elegant Themes. Ja nie zauważyłem żadnych zmian, włączając lub wyłączając tą opcje).

Domyślna paleta narzędzi wyboru kolorów

W tym miejscu można zmienić domyślną paletę kolorów dla wszystkich elementów w motywie Divi jak i wizualnym kreatorze Divi Builder. Możesz tutaj ustawić wszystkie kolory potrzebne do dostosowania motywu tak, aby te same kolory były dostępne podczas całego etapu tworzenia strony.

Pobierz pierwszy obrazek wpisu

Domyślnie miniatury wpisów na blogu tworzone są przy użyciu pól niestandardowych. Jeśli jednak wolisz używać zdjęć, które są użyte w Twoim poście jako miniaturki (pomijając niestandardowe pola), możesz włączyć tę opcję. Po aktywacji miniatury będą generowane automatycznie przy użyciu pierwszego obrazu w Twoim wpisie. Obraz musi być umieszczony w bibliotece WordPress.

Tą opcje można sobie włączyć, na wypadek gdy zapomnimy dodać obrazek wyróżniający w poście lub dla strony, wtedy zostanie dodany jako miniatura pierwszy dodany obraz na stronie lub we wpisie.

Tryb stylu blogowego

Domyślnie, szablon automatycznie przycina fragmenty wpisów, aby utworzyć podglądy wpisów. Jeśli wolisz, by Twoje wpisy były wyświetlane w całości, jak w tradycyjnym blogu, możesz aktywować tę funkcję.

Układ graficzny strony sklepu i strony kategorii do WooCommerce

Jeśli używasz integracji z WooCommerce to tutaj możesz wybrać układ graficzny strony sklepu i strony kategorii do WooCommerce.

Klucz API Google

Moduł Mapy korzysta z interfejsu Mapy API Google i jest wymagany do prawidłowego wyświetlania mapy Google. Przed użyciem modułu mapy upewnij się, że został dodany Twój klucz API inaczej mapa nie będzie wyświetlana na stronie. Dowiedz się więcej o tym, jak utworzyć swój klucz API Google tutaj.

Umieść w kolejce skrypt Map Google (myślę, że lepsze tłumaczenie byłoby: „Pobieraj Skrypty Map Google”)

Użyj tej opcji, aby wyłączyć pobieranie skryptu API Map Google z Twoich stron kreatora Divi. Może to poprawić działanie z wtyczkami innych dostawców, które również pobierają ten skrypt.

Uwaga! Moduły, które opierają się na skrypcie API Map Google w celu prawidłowego funkcjonowania, takie jak moduły Mapy i Mapy pełnej szerokości, będą nadal dostępne, ale nie będą działać, gdy ta opcja jest wyłączona (chyba że ręcznie dodasz skrypt API Map Google w danym module).

Ikony mediów społecznościowych

Motyw Divi z automatu po dodaniu linku do konta społecznościowego umieszcza w stopce strony ikonę do mediów społecznościowych. Tutaj możesz kontrolować, które ikony mediów społecznościowych chcesz wyświetlać i do jakich profili mają prowadzić po kliknięciu na nie.

Ilość produktów pokazywanych na stronach archiwum WooCommerce

Tutaj możesz wybrać, ile produktów WooCommerce zostanie pokazanych na stronie archiwum. Ta opcja działa niezależnie od Ustawienia > Opcje czytania w wp-admin.

Liczba wpisów wyświetlanych na stronie kategorii, archiwum, wyszukiwania, stronie tagu

Tutaj możesz wpisać, ile artykułów jest wyświetlanych na stronie kategorii, archiwum, wyszukiwania, stronie tagu.

Format daty

Ta opcja umożliwia zmianę sposobu wyświetlania dat. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w kodeksie CMS WordPress tutaj: Formatowanie daty i czasu

Jeśli tak określono, używaj fragmentów

Ta opcja umożliwi stosowanie fragmentów we wpisach lub na stronach.

Responsywne shortcodes

Włącz tę opcję, aby shortcodes reagowały na różne rozmiary ekranu

Podzbiory Google Fonts

Spowoduje to włączenie Google Fonts do języków innych niż angielski.

Przycisk powrotu do góry

Włącz tę opcję, aby podczas przewijania strony w dół wyświetlił się przycisk „Wróć do góry”.

Płynne przewijanie

Włącz tę opcję, aby uzyskać efekt płynnego przewijania kółeczkiem myszy

Minify And Combine Javascript Files

Włącz optymalizacje plików javascript, aby przyspieszyć ładowanie strony.

Minify And Combine CSS Files

Włącz optymalizacje plikówCSS, aby przyspieszyć ładowanie strony.

Niestandardowe CSS

Tutaj możesz dodać niestandardowe CSS, aby nadpisać lub rozszerzyć style domyślne. Do obszernych modyfikacji CSS zalecam, aby zawsze używać motywu potomnego (Child Theme).


Navigation -> Strony/Kategorie

Wyłącz strony z paska nawigacji

Tutaj możesz wybrać które strony mają pojawiać się w menu nawigacji. Wszystkie strony oznaczone literą X nie będą pojawiały się w pasku nawigacji.

Pokaż menu rozwijane

Jeśli chcesz usunąć menu rozwijalne z paska nawigacji stron, wyłącz tę funkcję.

Wyświetlaj odnośnik do strony głównej

Domyślnie, szablon tworzy odnośnik do strony głównej. Jeśli jednak używasz statycznej strony głównej i już utworzyłeś/-aś stronę o nazwie Strona główna, to użycie tej funkcji spowoduje zduplikowanie odnośnika. W takim przypadku należy wyłączyć tę opcję, aby usunąć ten odnośnik.

Sortuj odnośniki do stron

Tutaj możesz wybrać sposób sortowania odnośników do stron.

Układaj odnośniki w kolejności rosnącej/malejącej

Tutaj możesz wybrać odwrotną kolejność wyświetlania odnośników do stron. Możesz wybrać kolejność rosnącą lub malejącą.

Liczba pokazywanych poziomów rozwijania.

Te opcje umożliwiają kontrolę liczby poziomów rozwijania menu rozwijalnego na Twoich stronach. Zwiększenie ich liczby umożliwi pokazywanie dodatkowych elementów menu.

Navigation -> Ustawienia ogólne

ustawienia ogólne navigacji motywu divi

Wyłącz odnośniki menu rozwijalnego z najwyższego poziomu

W niektórych przypadkach użytkownicy będą chcieli utworzyć kategorie lub odnośniki nadrzędne jako miejsca do przechowywania kategorii lub odnośników podrzędnych. W takim przypadku nie jest wskazane, by odnośniki nadrzędne przekierowywały do jakiejś strony. Zamiast tego lepiej będzie, jeśli będą pełniły jedynie funkcję organizacyjną. Włączenie tej opcji usunie odnośniki z wszystkich stron/kategorii nadrzędnych tak, aby nigdzie nie przekierowywać po kliknięciu.

Alternatywna metoda przewijania dla zakotwiczeń

Czasami, gdy korzystasz z identyfikatora CSS sekcji do łączenia się bezpośrednio z nią z innej strony, końcowa pozycja przewijania strony może być niedokładna. Włącz tę opcję, aby użyć alternatywnej metody przewijania dla kotwicy, co może być w niektórych przypadkach bardziej dokładne niż w przypadku domyślnej metody.


Kreator

ustawienia kreatora divi

Generowanie statycznego pliku CSS

Po włączeniu tej opcji lokalne style CSS kreatora dla wszystkich stron będą przechowywane w pamięci podręcznej i dostarczane jako pliki statyczne. Włączenie tej opcji może poprawić wydajność.

Umieść style lokalnie

W poprzednich wersjach kreatora Divi style CSS dla ustawień modułów projektu były umieszczone w stopce. Włącz tę opcję, aby przywrócić to zachowanie.

Prezentacja produktu

Po włączeniu tej opcji prezentacja produktu uruchomi się automatycznie przy pierwszym włączeniu kreatora wizualnego.


Layout

Układ graficzny z jednym wpisem

ustawienia układu graficznego dla pojedynczego wpisu

Wybierz, które elementy mają być wyświetlane w sekcji informacji dotyczących wpisu

Tutaj możesz wybrać, które elementy mają się pojawiać w sekcji informacji o wpisie na stronach z pojedynczym wpisem. Jest to obszar znajdujący się zazwyczaj pod tytułem wpisu, gdzie wyświetlane są podstawowe informacje o wpisie. Będą pojawiać się tam  elementy które są podświetlone.

Pokaż komentarze we wpisach

Jeśli chcesz usunąć z wpisów komentarze i formularze komentarzy ustaw na wyłącz.

Umieszczaj miniaturki obrazków we wpisach

Domyślnie, miniaturki obrazków są umieszczane na początku wpisu. Jeśli chcesz usunąć wyświetlanie obrazu na początku wpisy, aby uniknąć powtórzeń, po prostu wyłącz tę opcję.

Układ graficzny z jedną stroną

układ graficzny dla strony w motywie divi

Umieszczaj miniaturki obrazków na stronach

Domyślnie miniatury nie są umieszczone na stronach (znajdują się tylko w postach). Jeśli chcesz, możesz umieścić miniatury także na stronach. Wystarczy włączyć tę opcję.

Pokaż komentarze na stronach

Domyślnie, komentarze nie są umieszczane na stronach, jeśli jednak chcesz umożliwić użytkownikom komentowanie na swoich stronach, po prostu włącz tę opcję.

Ustawienia ogólne

ustawiania ogólne layout

Sekcja z informacjami o wpisie

Tutaj możesz wybrać, które elementy mają się pojawiać w sekcji informacji o artykule na stronach. Jest to obszar znajdujący się zazwyczaj pod tytułem wpisu, gdzie wyświetlane są podstawowe informacje o wpisie. Będą pojawiać się tam elementy podświetlone.

Pokaż miniaturki obrazków na stronach indeksowanych

Aby pokazywać miniaturki obrazków na stronach indeksowanych, włącz tę opcję.


Ads

Zarządzaj ogłoszeniami reklamowymi

zarządzanie ogłoszeniami reklamowymi

Włącz baner w rozmiarze 468×60 do pojedynczego wpisu

Włączenie tej opcji spowoduje wyświetlenie banera z ogłoszeniem reklamowym, o wielkości 468×60, na dole Twoich stron z wpisami, poniżej treści pojedynczego wpisu. W przypadku włączenia tej funkcji należy podać poniżej obrazek banera i docelowy adres URL.

Wstaw obrazek banera ogłoszeniowego w rozmiarze 468×60

Tutaj można wstawić adres URL obrazka banera o rozmiarze 468×60

Wstaw docelowy adres URL ogłoszenia reklamowego w rozmiarze 468×60

Tutaj można wstawić docelowy adres URL banera o rozmiarze 468×60

Wstaw kod ogłoszeń reklamowych Google Adsense w rozmiarze 468×60

Tutaj wpisz swój kod Google Adsense.


SEO

SEO – strona główna

ustawienia SEO strona główna w Divi

Włącz tytuł niestandardowy

Domyślnie motyw do tworzenia tytułu strony głównej używa stosowanej kombinacji, a jest to połączenie Twojej nazwy bloga i opisu bloga, który podałeś podczas tworzenia bloga. Jeśli chcesz utworzyć niestandardowy tytuł, po prostu włącz tę opcję i wypełnij pole tytułu niestandardowego.

Włącz znacznik meta „description”

Domyślnie opis meta generowany jest z opisu bloga (taki, jaki podano podczas tworzenia bloga). Jeśli chcesz użyć innego opisu, włącz tę opcję i wypełnij niestandardowe pole opisu.

Włącz znacznik meta „keywords”

Domyślne ustawienia nie dodają słów kluczowych do nagłówka. Większość wyszukiwarek nie wykorzystuje już słów kluczowych do pozycjonowania strony, ale niektórzy twórcy stron dodają je na wszelki wypadek. Jeśli chcesz dodać znaczniki meta „keywords” do nagłówka, włącz tę opcję i wypełnij pole niestandardowych słów kluczowych.

Włącz kanoniczne adresy URL

Kanonikalizacja ogranicza indeksowanie zduplikowanej treści przez wyszukiwarki, zapobiegając w rezultacie karom za zduplikowaną treść i obniżenie rankingu strony. Czasami do tej samej strony mogą prowadzić różne adresy URL. Na przykład domain.com, domain.com/index.html i www.domain.com są to różne adresy URL, które prowadzą do strony głównej. Z perspektywy wyszukiwarki te zduplikowane adresy URL, które często pojawiają się w linkach niestandardowych, mogą być traktowane jako osobne strony, a nie jako jedna strona docelowa. Zdefiniowanie kanonicznego adresu URL informuje wyszukiwarkę, który adres URL jest traktowany jako główny. Szablon dopiera kanoniczne adresy URL na linkach i nazwie domeny zdefiniowanych w zakładce ustawień wp-admin.

Niestandardowy tytuł strony głównej (jeśli włączono)

Jeśli włączyłeś tytuły niestandardowe, możesz tutaj dodać swój tytuł niestandardowy. Cokolwiek tu wpiszesz, zostanie umieszczone między znacznikami < title >< /title > w pliku header.php

Znacznik meta „description” strony głównej (jeśli włączono)

Jeśli masz włączony znaczniki meta „description”, tutaj możesz dodać swój niestandardowy opis.

Znacznik meta „keywords” strony głównej (jeśli włączono)

Jeśli masz włączone znacznik meta „keywords”, tutaj możesz dodać swoje niestandardowe słowa kluczowe. Słowa kluczowe należy oddzielać przecinkami. Na przykład: wordpress,motyw,divi

Jeśli tytuły niestandardowe są wyłączone, wybierz automatyczną metodę generowania tytułów

Nawet jeśli nie używasz niestandardowych tytułów wpisów, wciąż możesz mieć kontrolę nad generowaniem tytułów. Tutaj możesz wybrać kolejność wyświetlania tytułów wpisów i nazwy bloga albo całkowicie usunąć nazwę bloga z tytułu.

Zdefiniuj znak do oddzielania nazwy strony internetowej od tytułu wpisu

Tutaj możesz zmienić znak oddzielający tytuł Twojego bloga od nazwy wpisu, na potrzeby automatycznego generowania tytułów wpisów. Popularne wartości to „|” lub „-„

SEO – strona z pojedynczym wpisem

ustawienia seo w motywie divi dla wpisu

Włącz tytuły niestandardowe

Domyślnie szablon tworzy tytuły wpisów w oparciu o tytuł Twojego wpisu oraz Twoją nazwę bloga. Jeśli chcesz, by znacznik meta „title” różnił się od tytułu wpisu, do każdego wpisu możesz zdefiniować tytuł niestandardowy, za pomocą pól niestandardowych. Aby tytuły niestandardowe działały, ta opcja musi być włączona i poniżej musisz podać niestandardową nazwę, która stanie się tytułem.

Włącz opis niestandardowy

Jeśli chcesz dodać do swojego wpisu znacznik meta „description”, możesz to zrobić za pomocą pól niestandardowych. Aby wyświetlać opisy na stronach wpisów, ta opcja musi być włączona. Możesz dodawać znacznik meta „description” za pomocą pól niestandardowych, w oparciu o niestandardową nazwę zdefiniowaną przez Ciebie.

Włącz niestandardowe słowa kluczowe

Jeśli chcesz dodać do swojego wpisu znacznik meta „keywords”, możesz to zrobić za pomocą pól niestandardowych. Aby wyświetlać słowa kluczowe na stronach wpisów, ta opcja musi być włączona. Możesz dodawać znacznik meta „keywords” za pomocą pól niestandardowych, w oparciu o niestandardową nazwę zdefiniowaną przez Ciebie.

Włącz kanoniczne adresy URL

Kanonikalizacja ogranicza indeksowanie zduplikowanej treści przez wyszukiwarki, zapobiegając w rezultacie karom za zduplikowaną treść i obniżeniu rankingu strony. Czasami do tej samej strony mogą prowadzić różne adresy URL. Na przykład domain.com, domain.com/index.html i www.domain.com to różne adresy URL, które prowadzą do strony głównej. Z perspektywy wyszukiwarki te zduplikowane adresy URL, które często pojawiają się w linkach niestandardowych, mogą być traktowane jako osobne strony, a nie jako jedna strona docelowa. Zdefiniowanie kanonicznego adresu URL informuje wyszukiwarkę, który adres URL jest traktowany jako główny. Szablon opiera kanoniczne adresy URL na linkach i nazwie domeny zdefiniowanych w zakładce ustawień wp-admin.

Niestandardowa nazwa do tytułu

Definiując tytuł za pomocą pól niestandardowych należy użyć tej wartości jako nazwy niestandardowej. Wartością Twojego pola niestandardowego powinien być niestandardowy tytuł, którego chcesz użyć.

Niestandardowa nazwa do opisu

Definiując opis za pomocą pól niestandardowych należy użyć tej wartości jako nazwy niestandardowej. Wartością Twojego pola niestandardowego powinien być niestandardowy opis, którego chcesz użyć.

Niestandardowa nazwa do słów kluczowych

Definiując słowa kluczowe za pomocą pól niestandardowych należy użyć tej wartości jako nazwy niestandardowej. Wartością Twojego pola niestandardowego powinny być niestandardowe słowa kluczowe, których chcesz użyć.

Jeśli tytuły niestandardowe są wyłączone, wybierz automatyczną metodę generowania tytułów

Nawet jeśli nie używasz niestandardowych tytułów wpisów, wciąż możesz mieć kontrolę nad generowaniem tytułów. Tutaj możesz wybrać kolejność wyświetlania tytułów wpisów i nazwy bloga albo całkowicie usunąć nazwę bloga z tytułu.

Zdefiniuj znak do oddzielania nazwy strony internetowej od tytułu wpisu

Tutaj możesz zmienić znak oddzielający tytuł Twojego bloga od nazwy wpisu, na potrzeby automatycznego generowania tytułów wpisów. Popularne wartości to | lub –

SEO – strona indeksowania

ustawienia strony indeksowania w motywie divi

Włącz kanoniczne adresy URL

Kanonikalizacja ogranicza indeksowanie zduplikowanej treści przez wyszukiwarki, zapobiegając w rezultacie karom za zduplikowaną treść i obniżeniu rankingu strony. Czasami do tej samej strony mogą prowadzić różne adresy URL. Na przykład domain.com, domain.com/index.html i www.domain.com to różne adresy URL, które prowadzą do strony głównej. Z perspektywy wyszukiwarki te zduplikowane adresy URL, które często pojawiają się w linkach niestandardowych, mogą być traktowane jako osobne strony, a nie jako jedna strona docelowa. Zdefiniowanie kanonicznego adresu URL informuje wyszukiwarkę, który adres URL jest traktowany jako główny. Szablon opiera kanoniczne adresy URL na linkach i nazwie domeny zdefiniowanych w zakładce ustawień wp-admin.

Włącz znaczniki meta „description”

Jeśli chcesz wyświetlać znaczniki meta „description” na stronach kategorii/archiwum, zaznacz to okienko. Ten opis powstaje w oparciu o opis kategorii wybrany podczas tworzenia/edytowania kategorii w zakładce wp-admin.

Wybierz sposób generowania tytułu

Tutaj możesz wybrać sposób generowania tytułów na stronach indeksowanych. Możesz zmienić kolejność wyświetlania nazwy bloga i indeksowanego tytułu lub całkowicie usunąć nazwę bloga z tytułu.

Zdefiniuj znak do oddzielania nazwy strony internetowej od tytułu wpisu

Tutaj możesz zmienić znak oddzielający tytuł Twojego bloga od nazwy strony indeksowanej, na potrzeby automatycznego generowania tytułów wpisów. Popularne wartości to | lub –


Integration

Integracja kodu

ustawianie integracji w motywie divi

Włącz kod nagłówka

Wyłączenie tej opcji spowoduje usunięcie poniżej wpisanego kodu nagłówka z Twojego bloga. W ten sposób możesz usunąć kod, zachowując go jednocześnie do późniejszego użytku.

Włącz kod < body >

Wyłączenie tej opcji spowoduje usunięcie poniżej wpisanego kodu „body” z Twojego bloga. W ten sposób możesz usunąć kod, zachowując go jednocześnie do późniejszego użytku.

Włącz pojedynczy kod górny

Wyłączenie tej opcji spowoduje usunięcie poniżej kodu pojedynczego kodu górnego z Twojego bloga. W ten sposób możesz usunąć kod, zachowując go jednocześnie do późniejszego użytku.

Dodaj kod < head > Twojego bloga

Wszelki umieszczony tutaj kod będzie się pojawiać w sekcji nagłówka każdej strony Twojego bloga. Jest to przydatne, gdy trzeba dodać Javascript lub CSS do wszystkich stron.

Dodaj kod do obszaru < body > (dobry do śledzenia kodów, np. Google Analytics)

Wszelki umieszczony tutaj kod będzie się pojawiać w sekcji „body” każdej strony Twojego bloga. Jest to przydatne, gdy trzeba wstawić piksel do śledzenia do licznika odwiedzin, np. Google Analytics.

Dodaj kod u góry Twoich wpisów

Wszelki umieszczony tutaj kod będzie się pojawiać na górze wszystkich wpisów. Jest to przydatne, gdy chcesz zintegrować np. takie funkcje, jak odnośniki do portali społecznościowych.

Dodaj kod na dole swoich wpisów, przed komentarzami

Wszelki umieszczony tutaj kod będzie się pojawiać na górze wszystkich wpisów. Jest to przydatne, gdy chcesz zintegrować np. takie funkcje, jak odnośniki do portali społecznościowych.


Updates

aktualizacja motywu divi

Nazwa użytkownika

Zanim otrzymasz aktualizacje produktu, musisz najpierw uwierzytelnić swoją subskrypcję Elegant Themes. Aby to zrobić, musisz wpisać zarówno nazwę użytkownika Elegant Themes, jak i klucz API Elegant Themes do Karty aktualizacji w swoich ustawieniach motywu i wtyczki. Aby zlokalizować swój klucz API, zaloguj się do swojego konta Elegant Themes i przejdź na stronę Konto > Klucz API.


Importowanie / Eksportowanie

importowanie i eksportownie ustawien w motywie divi

Możesz łatwo wyeksportować lub importować ustawienia motywu Divi, klikając ikonę „Importuj / eksportuj”. Aby wyeksportować plik, wybierz kartę Eksportuj, wprowadź nazwę pliku eksportu i kliknij przycisk „Eksportuj motywy”. Plik .json zostanie zapisany na Twoim komputerze jako kopia zapasowa ustawień motywu Divi. Aby zaimportować plik z ustawieniami, wybierz kartę Importuj, wybierz plik .json i kliknij przycisk „Import Divi Theme Options”.

Zresetuj do ustawień domyślnych

przywracanie ustawień domyślnych w motywie divi

Jeśli chcesz przywrócić ustawienia domyślne motywu Divi wystarczy, że klikniesz na ikonę „Przywróć do domyślnych” a ustawienia zostaną zresetowane.