#4. Czym jest Biblioteka Divi?

utworzone przez | sie 17, 2017 | Divi, Divi Dokumentacja Po Polsku | 1 komentarz

Czym jest biblioteka divi

Biblioteka Divi to narzędzie do zapisywania układów stron, sekcji wierszy oraz modułów, aby wykorzystać je przy okazji tworzenia kolejnych stron.  Za każdym razem, gdy zapisujesz wybrany element do biblioteki Divi, masz do niego prosty i szybki dostęp. Uzyskujesz go z poziomu okna dodawania modułu, wiersza, sekcji lub układu strony.

Tworząc kolekcje własnych modułów zaoszczędzisz czas podczas projektowania strony. Myślę, że nie raz zdążyło Ci się stworzyć jakiś układ strony, który chciałbyś wykorzystać na innych podstronach. Zamiast tworzyć na nowo taki układ, możesz go zapisać w bibliotece, a następnie wykorzystać na każdej stronie z motywem Divi.

Dzięki stworzeniu kolekcji niestandardowych modułów, wierszy i sekcji w bibliotece możesz je eksportować i importować podczas tworzenia nowych stron internetowych, aby przyspieszyć proces projektowania.

Biblioteka Divi to coś więcej niż tylko zbiór zapisanych układów. Każda pozycja biblioteki może być również utworzona jako układ „Globalny”. Moduły globalne są synchronizowane niezależnie od miejsca ich umieszczenia. Zawsze, gdy zmieni się moduł globalny, automatycznie aktualizuje się on na wszystkich dodanych stronach!

W tym znaczeniu Divi staje się czymś więcej niż tylko kreatorem stron, staje się konstruktorem witryn internetowych. Można na przykład utworzyć sekcję Globalną dodaną do stopki każdej strony w witrynie. Wprowadzenie zmian w sekcji globalnej powoduje automatyczną zmianę tego elementu w całej witrynie.

Ustawienia elementów zapisanych w bibliotece można również synchronizować selektywnie. Na przykład, jeśli chcesz zapisać moduł tylko z ustawieniami z zakładki Projekt i Zaawansowane, to możesz tak zrobić. Jeśli moduł zostanie utworzony jako globalny, ustawienia Projektu i Zaawansowane zostaną zsynchronizowane, a ustawienia z zakładki Zawartość na każdej stronie mogą być inne.

Zapisywanie nowych elementów do biblioteki

Przy pomocą wizualnego kreatora Divi, za każdym razem, gdy umieścisz kursor myszy na module, wierszu lub sekcji, na pasku opcji znajduje się ikona (przycisk), który umożliwia zapisanie elementu w bibliotece do późniejszego wykorzystania. Wystarczy kliknąć na ikonę, wpisać nazwę dla szablonu i kliknąć „Zapisz w bibliotece”.

Po kliknięciu przycisku „Zapisz do biblioteki” zostaniesz poproszony o wypełnienie niektórych informacji o nowej pozycji biblioteki. Podajesz nazwę nowego elementu, wybierasz ustawienia, które chcesz zapisać, możesz dodać do kategorii, a także sprawić, aby element był elementem „Globalnym”.

biblioteka divi zapisywanie modułu do biblioteki

Po dodaniu elementu do biblioteki, dostęp do niego masz w dowolnym momencie z poziomu kokpitu WordPress: Divi – > Biblioteka Divi.  Jeśli chcesz zapisany element dodać do nowej strony wystarczy, że podczas wstawiania elementu przejdziesz do zakładki „Dodaj z biblioteki” i wybierzesz go z listy.

dodawanie modułu z biblioteki divi

Tworzenie i zarządzanie elementami w bibliotece

Za każdym razem, gdy dodasz nowy element do biblioteki, możesz zarządzać nim i edytować z poziomu kokpitu WordPress: Divi -> Biblioteka Divi. Po wybraniu tej opcji uzyskasz dostęp do listy wszystkich elementów biblioteki. Tą listę można sortować za pomocą przycisków sterujących nad listą oraz można edytować dowolne elementy biblioteki, klikając na link „edytuj” znajdujący się obok pozycji na liście.

Tworzyć nowe elementy możesz również w Bibliotece Divi. Aby utworzyć taki element w bibliotece, kliknij przycisk „Dodaj nowy” u góry ekranu, znajdując się wewnątrz strony Divi -> Biblioteka Divi w Panelu WordPress.

zarządzanie biblioteką divi

Dodawanie elementów z biblioteki do strony

Gdy element zostanie dodany do biblioteki Divi, możesz go szybko użyć podczas tworzenia nowych stron. Za każdym razem, gdy dodajesz nowy moduł, wiersz lub układ do swojej strony, zobaczysz zakładkę „Dodaj z biblioteki”. Kliknięcie tej zakładki spowoduje wyświetlenie wszystkich elementów biblioteki. Jeśli chcesz jakiś dodać do strony, po prostu kliknij na wybrany element z listy.

1 komentarz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *