Jak Załadować Gotowe Szablony Stron Do Divi? + 3 Gotowe Szablony Stron

utworzone przez | lis 27, 2016 | Divi | 2 Komentarze

Nie da się ukryć, że każdy z nas szuka rozwiązań ułatwiających nam prace. Chcemy, aby tworzenie stron było szybkie, przyjemne i łatwe.

Tutaj mam dla Ciebie dobrą nowinę. Podczas ewolucji motywu Divi wprowadzone zostały szablony stron, które możesz spotkać w internecie pod nazwą Divi Layout. Takie gotowe układy stron możesz szybko importować na swoją stronę, razem z całą zawartością (wygląd strony, zdjęcia, niestandardowe ustawienia) w zaledwie kilka minut. Może kojarzyć Ci się to z motywami pochodnymi (Child Theme), jednak jest to coś innego. Jest to bardzo łatwe do zrobienia i bardzo łatwo z tego się korzysta.

Dzisiaj pokażę Ci jak możesz takie gotowe szablony stron głównych zaimportować na swoja stronę z motywem Divi.

Na blogu elegantheme.net jest udostępniona zupełnie za darmo paczka z trzema szablonami. Znajdują się one pod tym adresem: https://www.elegantthemes.com/blog/divi-resources/download-our-free-divi-layout-pack-for-modern-homepages-and-single-page-websites

Pobierasz paczkę, a następnie wypakowujesz zawartość. Pliki szablonów mają rozszerzenie .json. Takie pliki mogą być importowane do Twojej Biblioteki Divi. Dokładną instrukcje masz w wideo wyżej. Po prostu logujesz się do kokpitu WordPressa Twojej strony i wybierasz z lewego menu zakładkę Divi -> Biblioteka Divi. U góry będziesz miał przycisk „Importowanie/Eksportowanie”, kliknij na niego, wybierz zakładkę „importuj” i wybierz plik .json z Twojego komputera, wciśnij zaimportuj.

Strona główna dla biznesu

Pierwszy szablon jest przeznaczony dla przedsiębiorstw korporacyjnych. Kolor przewodni to niebieski i szary, które mają na celu wnieść biznesowy klimat. Jest to szablon zawierający wezwania do działania, klasyczną strukturę bloków ikon z opisami. Poniżej również jest sekcja „o nas” w postaci wideo. Dalej są statystyki przedsiębiorstwa oraz loga klientów budujące dowód społeczny.

Drugi szablon przeznaczony jest dla agencji projektowej, fotografów lub innych pracowni artystycznych. Na samej górze strony jest wezwanie do działania z formularzem kontaktowym co pozwoli na łatwiejszy kontakt klienta z agencją. Niżej mamy blok z ikonami, wideo prezentacje, galerie, sekcja z wezwanie do akcji i loga firm.

Trzeci szablon znajdzie zastosowanie w lokalnym biznesie. Mamy tutaj ciepłą kolorystykę koloru pomarańczowego. Podobnie jak w poprzednich szablonach na samej górze jest wezwanie do akcji. Poniżej znajdziemy siatkę bloków z ikonami i tekstem, sekcje z wideo, sekcje z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania, sekcje kontakt z mapą, telefonem kontaktowym i adresem siedziby firmy.

2 komentarze

 1. Robert

  Dziękuje za kolejne ciekwe rozwiązanie z DIVI 3 🙂
  Z pewnoością praca z layaoutami zdecydowanie przyśpieszy proces tworzenia strony. U mnie problem polega jednak na tym że na pierwszej stronie którą stworzyłem mogę importować i eksportować do biblioteki gotowe layauty . Natomiat przy projekcie nad którym teraz pracuję przycisk import nie działa a mi pozostaję tylko opcja export ;-). Nie mam pojęcia co ztym fantem zrobić… Może znasz rozwiązanie ?

  Odpowiedz
  • Rafał Stępień

   Tak z tym przyciskiem są jakieś problemy. Właściwie myślałem, że to tylko u mnie. Zwróć uwagę na wideo gdzie ja klikam w ten przycisk. Jest on „klikalny” tak przy górnym kraju. 🙂

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *