Jak Zrobić Logo Za Darmo Bez Programów Graficznych?

utworzone przez | lip 17, 2022 | Logo | 3 Komentarze

jak zrobić logo za darmow bez programu

Na szukaniu sposobu na to jak zrobić logo za darmo bez programu spotyka się wiele osób, które zaczynają przygodę z tworzeniem stron. Z tym problemem również i ja się spotkałem. Dlatego wiem jak trudno jest znaleźć optymalne narzędzie, dzięki któremu uda ma się zrobić logo w prosty sposób bez specjalistycznych programów. W tym wpisie pokaże Ci moją drogę w poszukiwaniu i rozwiązanie jakie znalazłem, dzięki któremu stworzysz logo w łatwy i szybki sposób i to zupełnie za darmo.

W momencie kiedy postanowiłem samemu zrobić logo, zacząłem od poszukiwań generatorów w Google. Takich generatorów było można znaleźć bardzo dużo. Testowałem jeden, drugi, trzeci…, aż przestałem liczyć. Jednak nie trafiłem na taki, który spełniałby moje wymagania. Ma być prosty, szybki w nauczeniu się obsługi i dodatkowo bezpłatny. Większość z nich była płatna. Jednak nie poddałem się i szukałem dalej.

Kolejnym moim celem były wideo instrukcje na YouTube. Tutaj większość filmików pokazywały sposoby z wykorzystaniem programów graficznych typu Photoshop czy Gimp. Instrukcje te co prawdą są dobre, jednak ja szukałem czegoś innego.  Coś, gdzie nie będę musiał instalować dodatkowego oprogramowania i potem poświęcać godziny na nauce jego obsługi. Tak aby było to proste do wdrożenia, najlepiej od ręki dla osoby nie tylko zaawansowanej ale i początkującej.

Moim celem był łatwy kreator na stronie internetowej, gdzie z pośród gotowych ikon, grafik będzie możliwość zrobienia loga w krótkim czasie.

Jak zrobić logo za darmo w generatorze? (jak to zwykle wygląda)

W moim przypadku wyglądało to tak, że wpisałem w wyszukiwarkę Google frazy „jak zrobić logo za darmo”, „generator logo za darmo”. Jednak nic sensownego nie znalazłem. Jak polskie frazy przeszukałem to postanowiłem przeglądnąć zagraniczne wpisując „how to make logo for free”, „free logo generator”. Oglądałem te filmiki, gdzie były prezentowane różne generatory, jednak w każdym czegoś mi brakowało, no i koniec końców aby pobrać logo w dobrej jakości trzeba było i tak zapłacić.

Pokażę to na przykładzie jednym z nich czyli https://logomakr.com, który wyglądał mi na najbardziej obiecujący.

Można w nim wykonać logo za darmo w 4 krokach. W górnej wyszukiwarce wyszukujesz wzór loga. Następnie dodajesz tekst, nazwę Twojego przedsięwzięcia. Dostosowujesz kolor i pobierasz.

Jednak mój entuzjazm wygasał gdy wykonałem w nim logo i chciałem je pobrać.

Okazuje się wtedy, że za darmo można pobrać jedynie w niskiej rozdzielczości. Takiej, że nadaje się ledwo jako loga na stronę lub jako favikona. Dodatkowo należy umieścić informacje o pochodzeniu loga i nie można użyć do celów komercyjnych. Pod tym adresem https://my.logomakr.com/give_credit/ można przeczytać jak to można zrobić w zależności od sposobu wykorzystania.

Jeśli chciałbym mieć takie logo w dużej rozdzielczości i nie musieć dodawać informacji o pochodzeniu to należy zapłacić 29 dolarów.

Jak-zrobic-logo-za-darmo

Po przetestowaniu wielu takich generatorów sytuacja zawsze się powtarzała. Po tych dość obszernych poszukiwaniach mam jeden wniosek. Uważam, że jak chcemy za darmo przy pomocy nich zrobić logo to jest to bez sensu. Ostatecznie i tak musisz zapłacić aby mieć logo w dobrej rozdzielczości. Jeśli naszym celem jest wykonanie loga za darmo to takie generatory niestety nie sprawdzą się. Można je jedynie wykorzystać jako inspiracje do wzoru loga.

Jak zrobić logo za darmo bez programu z przezroczystym tłem? – Mój sposób

Po tych poszukiwaniach doszedłem do pewnych przemyśleń i w końcu odnalazłem najlepszy według mnie sposób na zrobienie loga bez instalowania dodatkowego programu zupełnie za darmo w pełni legalne. Jest to połączenie korzystania z darmowych banków zdjęć takich jak pixabay.com gdzie można również odszukać grafiki wektorowe. Można potem taki grafiki zaimportować do takiej przeglądowej wersji Photoshopa i tam stworzyć logo w naprawdę dobrej jakości. Tą alternatywą jest photopea.com.

To jak korzystać z tego narzędzia i jak wykorzystać darmowe grafiki z banków zdjęć przedstawiam na poniższym wideo, które jest na moim kanale YouTube.Kilka wskazówek, na które warto zwrócić uwagę podczas tworzenia logo

1. Dobierz odpowiedni kształt

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego po zobaczeniu logotypu łatwo zgadnąć, czego dotyczy strona internetowa? Ludzie podświadomie przypisują kształtom cechy charakteru. Te skojarzenia potem mają wpływ na odbiór strony.

Przykłady:

Prostokąty – stabilność

jak zrobić logo za darmow bez programu - przykład loga Mitsubishi

Logo IKEA kojarzy nam się z praktycznością.

Trójkąty – wiedza

Logo Mitsubishi nawiązuje do innowacyjności.

Okręgi – bliskość

Po Pepsi sięgamy w trakcie spotkań towarzyskich.

Dlatego przed stworzeniem logo warto sobie zadać pytanie, jaki charakter ma mieć dana strona. Chcemy pokazać doświadczenie marki, czy może nawiązać bliższą relację z odbiorcą?

2. Wybór koloru

Oczywiste jest, że odpowiednio dobrana kolorystyka wpływa na emocje. Trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw.

Po pierwsze, wybierz maksymalnie dwa kolory. Więcej barw może przytłoczyć odbiorcę.

Drugą kwestią jest intensywność koloru.

 • Stonowane logo świadczy o powadze lub elegancji strony.
lobo vw
 • Jaskrawy kolor sugeruje, że głównym odbiorcą są dzieci

Gdzie tanio zlecić wykonanie logo?

Jeśli jednak stwierdzisz, ze wolisz to zlecić komuś innemu to mogę polecić miejsce gdzie takie logo możesz wykonać w przystępnej cenie. Jest to serwis fiver.com. Znajdziesz tam freelancerów, którzy wykonują logo już od 5 dolarów.

3 komentarze

 1. Aggie

  Świetnie przekazana informacja, ale niestety po zakonczeniu logo nalezy opłacic $19 za jedno logo

  Odpowiedz
  • Rafał Stępień

   Serwis trochę się zmienił od czasu nagrania filmu. Teraz jak wyskoczy okienko z płatnością trzeba kliknąć w link poniżej tego różowego przycisku „No Thanks, download Low resolution file” i pobiera się bez płacenia 🙂

   Odpowiedz
 2. nlogo

  Ciekawy materiał

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *